Nos van jópár változás, viszont az alapszintű ismertetéshez ajánlom ezt a cikket:
Ami viszont új azt – vagy legalábbis a lényeget – összeszedtem egy listába:
- Windows 7 SP1 mint sablongép: Idáig csak a W8-as bétakból lehetett gold image-et kreálni a VDI gépek apropóján, viszont ha most megspékeljük a sablongépet az új Hyper-V integrációs komponenssel, akkor menni fog, pl. a User Profile Disk képességgel együtt is. Persze az új RDP kliens grafikus tudása (pl. RemoteFx újdonságok) nem vihető át teljes mértékben.
- Frissithető sablongépek: Hardver/szofgtver szempontból is frissíthetjük a gold image-ket, majd ezt átvihetjük a sablonokon alapuló VDI gépekbe, nice!
- Beágyazott OU támogatás: A VDI alatt a virtuális gépeknek a címtárban kijelölhetünk egy OU-t, mint alapértelmezett tárolót (mivel ugye teljes automatizmus van a Server Manager-ből). Na ez most már nem csak az AD gyökerében lehet, hanem mélyebben is (ezzel egy félórát szívtam még márciusban a Beta-nal :D).
- User Profile Disks: Immár egy CSV-n is tárolható, és – ahogy minden más is az RC RDS/VDI-ban – Powershell-ből is lekezelhető.
- A Metro-s Remote Dedktop kliens ingyen letölthető a Windows Store-ból, és vannak újdonságai, mint pl. a UX növelő Track Pointer (ezt még nem láttam a gyakorlatban).
- További RemoteFX fejlesztések: WAN támogatás, automatikus grafikus üzemmód váltások, a RemoteFX VGPU DirectX11 kompatibilis, az USB támogatás sessionon belül is dinamikus, és van ugye egy KB cikk is a különböző, eddig nem támogatott eszközökről, és ha igaz, ezekkel már szintén nem lesz gond az RC-ben.
- DPI variálás a RDP session alatt: Nos, ilyen a karácsony :), ez nekem marha fontos volt egy időben, most már kevésbé, de azért néha még ma is elöjön, hurrá.
Nos, nagyjából ezek a változások. Szép lista, én örülök.